• Instalacje gazowe, wykrywanie nieszczelności, gazownik

 • Instalacje gazu ziemnego w domu, są przyczyną ewentualnych wycieków gazu. Uszkodzone przewody gazowe, mogą doprowadzić do wysypu problemów. Dowiedz się jak poznać oznaki wycieku gazu i kiedy skontaktować się z naszym zespołem ekspertów instalacji gazowych.

  Czy musisz naprawić instalację gazową?

  Jeśli przeciek gazu zostanie niezauważony to istnieje prawdopodobieństwo, że może się powiększyć, nawet mały. Jest to czas do sprawdzenia linii gazowej przed eksplozją. Rury gazowe mogą być uszkodzone podczas transportu, czy podczas instalacji w czasie złej pogody. Jeśli są wystawione na działanie czynników atmosferycznych, można je łatwo uszkodzić.

  Jeśli nie widzisz szczeliny lub otworu w instalacji gazowej, naprawa musi być wykonana w jak najkrótszym czasie. Spróbuj dosłyszeć wyciek syczący dźwięk pochodzący z połączenia w pobliżu swojego urządzenia.

  Jakie są oznaki wycieku gazu?

  Ponieważ gaz ziemny jest bezwonny i bezbarwny, firmy przesyłające gaz dodają do niego butan czyli zapach zgniłych jaj co pozwala na identyfikacje gazu. To pewny oznak wycieku. Jeżeli wyciek gazu jest oczywisty, należy natychmiast wywietrzyć pomieszczenie a następnie opuścić dom i skontaktować się z lokalnym dostawcą gazu, aby zgłosić problem. Po wyjściu nie wyłączaj żadnych przełączników elektrycznych lub urządzeń. Gaz ziemny jest bardzo łatwopalny i każda iskra jest w stanie wytworzyć ogień, a nawet eksplozję.

 • FAKTY! Stężenia % tlenku węgla i następstwa:

  0.16%po 20 minutach bóle głowy; wymioty; konwulsje.
  0.16%po 2 godzinach zgon.
  1.28%utrata przytomności po 2-3 wdechach.
  1.28%śmierć po 3 minutach.
 • Wykonuję instalacje gazowe w miedzi i na rurach stalowych. Posiadam odpowiednie uprawnienia gazowe w wymiarze eksploatacji i dozoru. Zapraszam do kontaktu.

  Hydraulik Częstochowa HYDRO-SOLAR hydraulika ogrzewanie solary