• Pompa ciepła CWU

 • Zasada działania pompy ciepła

 • Woda i powietrze, czy da się to połączyć ? 

   

  Oczywiście. 

  Ogrzewacze termodynamiczne Explorer oraz Explorer Coil, będący ostatnią nowinką technologiczną marki Atlantic, stanowią połączenie pompy ciepła i zasobnika c.w.u. Do swojej pracy wykorzystują energię z otaczającego powietrza (garaż, piwnica, kotłownia, pralnia, itd.). 

  Powietrze to zostaje zamienione przez pompę ciepła w ciepło właściwe, które wykorzystane zostaje do ogrzania wody znajdującej się wewnątrz zasobnika. Ogrzewacz termodynamiczny może korzystać z wielu niezależnych źródeł energii takich jak: pompa ciepła (umieszczona w górnej części urządzenia), system solarny, kocioł grzewczy, kominek z płaszczem wodnym (podpięte do wymiennika spiralnego) lub z grzałki elektrycznej będącej na wyposażeniu urządzenia. 

  Pojemność zasobników jakie zastosowaliśmy w ogrzewaczu termodynamicznym Explorer wynosi 200 lub 270 litrów, co pokrywa zapotrzebowanie na c.w.u. dla rodziny złożonej od 2 do 6 osób.

  Dzięki darmowej energii znajdującej się w otoczeniu urządzenia Explorer wytwarza ciepłą wodę zużywającej minimalne ilości energii elektrycznej. 

  Średnio, w skali roku ogrzewacz termodynamiczny umożliwia uzyskanie do 80%* oszczędności energii elektrycznej (w porównaniu do klasycznego ogrzewacza elektrycznego tej samej pojemności). 

  Współczynnik uzysku energetycznego (COP), będący stosunkiem pomiędzy energią zużytą przez pompę ciepła do energii przez nią wyprodukowaną, określa sprawność urządzenia. 

  W przypadku Explorera współczynnik ten wynosi od 2 do 6 kWh* energii wytworzonej przy pobraniu 1 kWh energii elektrycznej. Efektem ubocznym w procesie wymiany ciepła jest powietrze o obniżonej wartości, które może zostać wykorzystane do chłodzenia pomieszczeń mieszkalnych lub wydalone poza budynek mieszkalny. 

  Średnio w skali doby temperatura pomieszczenia w którym pracuje ogrzewacz termodynamiczny może ulec obniżeniu o niespełna 6°C.

  * w zależności od temperatury otoczenia.

  Jak działa ogrzewacz termodynamiczny ?

  Powietrze z otoczenia zasysane przez wentylator, podgrzewa płyn chłodniczy będący w stanie ciekłym i znajdujący się w parowniku pompy. Podgrzany płyn zostaje przekazany do sprężarki, w której na skutek sprężania następuje dalszy wzrost jego temperatury. W skraplaczu płyn oddaje energię cieplną do wody znajdującej się we wnętrzu zasobnika. W wyniku przechodzenia ze stanu gazowego w stan ciekły płyn ulega schłodzeniu i trafi a do zaworu rozprężnego, gdzie ponownie przechodzi ze stanu ciekłego do gazowego umożliwiając tym samym rozpoczęcie nowego cyklu. W przypadku, gdy zapotrzebowanie na ciepłą wodę osiągnie maksymalny poziom lub temperatura powietrza na zewnątrz urządzenia spadnie poniżej 5°C praca pompy ciepła wspomagana zostanie przez grzałkę elektryczną umieszczoną we wnętrzu zasobnika c.w.u.

 • Pompa ciepła Atlantic Explorer powietrze-woda 200l + kocioł kondensacyjny De Dietrich MCRII. Odwiedziłem klientkę po roku od czasu montażu i stwierdziła krótko i zwięźle. "Super jest ta pumpa". Rachunki za prąd nie zwiększyły się na tyle aby były odczuwalne. Wyrównania po prognozach za prąd są znikome. W związku z tym, że klienci przestali zużywać gazu do podgrzania ciepłej wody użytkowej, pan z gazowni chciał zlecić wymianę gazomierza. Po wyjaśnieniach zrezygnował.

  Opinia

 • Jeśli masz jakieś konkretne pytanie na które nie możesz uzyskać odpowiedzi, napisz lub zadzwoń do mnie. Odpowiem an wszelkie nurtujące pytania dotyczące Pompy CWU. Możemy się również umówić na wizytę u klientów, którzy już oszczędzają.

  Wyślij

 • Pompa ciepła Częstochowa

  pompa ciepła powietrze woda cena Częstochowa, pompa ciepła powietrze woda, pompy powietrze woda Czestochowa, pompa powietrze woda czestochowa, powietrzna pompa ciepła do cwu, powietrzna pompa ciepła, pompa ciepła powietrzna, powietrzna pompa ciepła cena, powietrzna pompa ciepła cwu, pompa ciepła powietrzna do cwu, pompa ciepła powietrzna cwu, powietrzna pompa ciepła koszty, powietrzna pompa ciepła ceny