• Zapchane toalety i odpływy

 • Co zatyka toalety?

  Mimo, że papier toaletowy jest bezpieczny dla spłukiwania do nadmierne ilości potrafią się ze sobą skleić prowadząc do zapchania sporej średnicy rury odpływowej. Zapchania mogą się tworzyć również przez wyrzucanie do toalety patyczków higienicznych do uszu jak i chusteczek nawilżanych, pieluch, albo przez nieumyślne działanie tj. wyrzucanie zabawek przed dzieci. Takie przedmioty szybko zapychają odpływ kanalizacyjny.

  Również czynniki zewnętrzne mogą wpływać na przepływ wody z rurach ściekowych. Korzenie drzew są szczególnym zagrożeniem dla przepustowości naszej instalacji. Korzenie szukają wody, a co za tym idzie będą się starać przebić do linii odpływowej i tam rosnąć. Gdy tylko im się to uda zapchanie gwarantowane.

  Jakie są profesjonalne rozwiązania?

  Nasi pracownicy są w stanie szybko i łatwo udrożnić uporczywe zapchania. Wystarczy, że użyjemy jednego z naszych profesjonalnych mechanicznych świdrów do udrażniania instalacji. Jest to najskuteczniejsza metoda usuwania zapchań. Alternatywą dla tego rozwiązania jest użycie specjalnych środków chemicznych. Niestety stosowanie ich nie przynosi efektów długoterminowych i dlatego jej nie zalecamy. Niekiedy podczas mechanicznego udrażniania instalacji znajdujemy duże ilości gruzu czy zaprawy murarskiej. Chemia sobie nie poradzi z takimi zapchaniami.

  Jeśli zapchanie jest na tyle stare i niemożliwe do usunięcia, wymieniamy część instalacji na nową.

  Jak uniknąć takich problemów?

  Jeśli masz toaletę starego typu z półką, która się zatyka to warto rozpatrzyć zastąpienie go nowszym modelem, który bardziej efektownie usuwa nieczystości. Pomożemy Ci wybrać odpowiedni dla twoich potrzeb model a także zapewnimy szybki montaż.